MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

TARAFLAR:
SATICI
ZEMTA BİLİŞİM (Zekeriya TAŞTAN) Bundan böyle ZEMTA olarak adlandırılacaktır.

ÜRÜN
ZEMTA BİLİŞİM (Zekeriya TAŞTAN) ‘in pazarladığı tüm mal ve hizmetler.

MÜŞTERİ
Bu sözleşmenin bir tarafını oluşturan ve ZEMTA BİLİŞİM (Zekeriya TAŞTAN) ‘den ÜRÜN satın alan gerçek veya tüzel kişi. Bundan sonra MÜŞTERİ olarak adlandırılacaktır.

ÇAĞRI MERKEZİ
(0224) 250 16 45

WEB SİTESİ
http://www.zemta.com

SÖZLEŞMENİN KONUSU
İşbu sözleşme Ihsaniye Mah. Degirmen Cad. No:32 K:1 D:1 Nilufer/BURSA adresinde yerleşik ZEMTA BİLİŞİM (Zekeriya TAŞTAN) 'in pazarladığı ÜRÜN'leri sipariş eden gerçek veya tüzel kişi arasında geçerlidir. ZEMTA ‘dan. Ürün siparişi veren MÜŞTERİ işbu sözleşmede yer alan hükümleri kabul eder.


TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
1. SEVK, TESLİMAT VE İADE
Kargo ücreti, her satış modelinde açıkça belirtilen taraf tarafından ödenir. Kargo ücretinin müşteri tarafından ödeneceği durumlarda, kargo ücreti tahsilatı sipariş esnasında peşin olarak yapılır.
Ürün, en fazla 15 iş günü içerisinde MÜŞTERİ'ye sevk edilir. Kargoda meydana gelecek her türlü gecikme ve kayıp neticesinde vuku bulan problemleri, ZEMTA, kargo firması ile çözümledikten sonra, kaybolan veya zarar gören ÜRÜN'ün yenisini veya muadilini yada bedel kadar MÜŞTERİ’nin istediği ürünü MÜŞTERİ'ye sevk eder.
Hasarlı ürün teslimatı sözkonusu ise bu durum teslimat görevlisi huzurunda tespit edilip tutanak yoluyla belgelenmediği takdirde ZEMTA hiçbir sorumluluk altında değildir.

MÜŞTERİ, ÜRÜN satın alırken sevk adresini doğru bildirmelidir. MÜŞTERİ'nin sipariş sırasında verdiği adrese kargo şirketi tarafından teslim edilen ÜRÜN, MÜŞTERİ'ye teslim edilmiş kabul edilir. Eğer ÜRÜN, MÜŞTERİ’nin siparişi doğrultusunda gönderilmemişse, MÜŞTERİ, bu durumu teslim alır almaz bildirmekle yükümlüdür.

İş bu sözleşmeden doğabilecek tüm uyuşmazlıkların giderilmesinde İstanbul İli merkez mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.