Grafik Tasarım Hizmetleri

 Grafik Tasarım Hizmetleri

Siz isteyin yeter! Biz hayal edip tasarlayalım..

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir. Baskı, ekran, hareketli film, animasyon, iç mimari, ambalaj tasarımı gibi birçok ortamda dijital veya dijital olmayacak bir şekilde uygulanabilir. Grafik tasarımında ve grafik sanatlarda, görsel sanatların temel ilkeleri olan hizalama, denge, karşıtlık, vurgulama, hareket, görüntü, oran, yakınlık, tekrarlama, ritm, ve birlik geçerlidir.

Bize göre grafik tasarım hayal gücünün sanata yansımış hali… İhtiyaca veya çağın getirdiği yeniliklere göre değişen, değişime ayak uydurmak isteyen, reklam, tanıtım gibi amaçlar için kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan, Logo, Kartvizit, Katalog, Broşür, Afiş gibi tasarımlar ile kendinizi veya firmanızı ifade edebilecek, baskı yüzünüze profesyonel destek sağlıyoruz.


Logo Tasarımı

Çalışılacak logo ilgili genel bilgiler, proje detayları, istenilen özellik ve yapı işveren ile karşılıklı konuşularak iş netleştirilir. Projenin kapsamı, hedefleri ve temel özellikleri saplanır. Logo tasarımı tüm kurumsal kimlik tasarımının temelini oluşturduğundan, ilk önce logo tasarımı hazırlanmalıdır. KONU ARAŞTIRMASI ve SUNUM Ön görüşmede elde edilen bilgiler ışığında logo ile ilgili detaylar ortaya konur. Rakipler, yapılmış çalışmalar, olabilecek çalışmalar, sektördeki örnekler irdelenir. Toplanan veriler sunu olarak müşteri ile paylaşılır. İSTİŞARE, FİKİR OLUŞTURMA ve ÇIKIŞ NOKTASI BELİRLEME Sunumla bilgilendirilen ve konu hakkında görsel yapısı güçlendirilen müşterimize  oluşturduğumuz çıkış noktaları, fikirler, renkler konusunda bilgi verir, beğenilen noktalarda istişare ederek logonun çıkış noktasını oluştururuz. Bu aşamada oluşan çıkış noktaları yapılacak demo tasarımlar üzerinde direk uygulanacaktır. Logonun kurumsal kimlikteki etkisini ve sektördeki olumlu – olumsuz renk seçimlerini de bu aşamada yapmak uygun olacaktır.

FİKİR ÜZERİNDEN DEMO ÇALIŞMA
Çıkış noktalarına istinaden demo çalışmalar hazırlanarak fikri somutlaştırmak açısından müşteriye sunulur. Yapılan çalışmalarda demo sayısı 2-6 alternatif arasında olup fikir ve işe göre değişkenlik gösterebilir. Çalışma sürecinde kurumsal kimlik üzerindeki çelişkili durumlarda firma ile irtibata geçilerek daha net fikirler ortaya oyulabilmektedir.

REVİZE (DÜZELTME)
Oluşan logo çalışmaları üzerinde seçimler, revizeler, renk düzeltmeleri ve tipografi seçimleri tamamlanarak müşterinin onayından sonra tasarım süreci noktalanır.Logo tasarımı tamamlandıktan ve kullanımları sabitlendiren sonra kurumsal kimlik tasarımı aşamasına geçilir. 


Kurumsal Kimlik Tasarımı

Nereden bakarsanız bakın!
Hep aynı kaliteyi, vizyonu ve markayı göreceksiniz..

Kurumsal kimlik, markanızın parlayan yıldızıdır. Firma kuruluşunda iyi bir kurumsal kimlik çalışması ile çıkış yapmak,kuracağınız firmanın temelini daha sağlam ve kurumsal yapmak gayretindedir. Öyle ki etkili ve özgün bir kurumsal kimlik size çok şey katacaktır.

İyi bir fatura tasarımı, Farklı ve özgün bir kartvizit, sunum için size özgün cepli dosya tasarımları her zaman size artı bir avantaj sağlayacaktır. Bu yüzden markanızı patentle koruma altına almaya uğraşacağınız gibi,aynı emeği kurumsal kimlik çalışmalarına da vermeniz gerekmektedir. Kurumsal kimlik çalışması emek ister,vakit ister..sabır ister. Eğer ki kısa bir süreye sıkıştırmak isterseniz bu özgün çalışmayı, başarılı olamazsınız.

Kurumsal kimlik süreci nasıl işler?
Öncelikle firma ihtiyaçlarınızı tam olarak belirlemeniz gerekmektedir,
Logo tasarımı,fatura tasarımı,antetli kağıt tasarımı,kartvizit,cepli dosya,takvim..bloknot gibi tasarımlardan firmanıza uygun ve ihtiyacınız olan çalışmaları belirlemeniz ve bunların üzerinden tasarım çalışmalarına başlamanız gerekmektedir.

Tasarımını hazırlamış olduğunuz çalışmaları ofset baskı yapan bir matbaada kaliteli bir şekilde bastırmanız gerekmektedir. Eğer iyi bir matbaa seçmez iseniz, yapılan çalışmanın sıradan bir kurumsal kimlik çalışmasından farkı kalmayacaktır. Sizde markanıza olan güveni pekiştirmek için etkili bir çalışma yapmanız gerekmektedir.

 


Katalog Tasarımı

Katalog tasarımının en temel amacı, kurumsal ürün ve hizmetlerin görsel tanıtımını gerçekleştirmektir. Ancak bu amaca ulaşmak, başarılı bir katalog tasarlamak için, öncelikle aşağıdaki evrelerin yerine getirilmesi gerekmektedir.

• Şirket bilgilerini toplamak:
"Tanıtmak için önce tanımak gerekir" ilkesi doğrultusunda, öncelikle şirket bilgilerine ulaşılmalıdır.

• Hedef kitleleri belirlemek:
Kataloğun kimlere hitap etmesi gerektiği tespit edilerek, bu hedef kitleleri etkileyecek mesaj ve görseller seçilmelidir.

• Rakip analizi yapmak:
Etkili bir tanıtım, potansiyel rakiplerinizin size göre güçlü ve zayıf yanlarını değerlendirerek, sağlam bir rakip istihbarat sistemi kurmayı gerektirmektedir.

• Ürün/hizmetleri fotoğraflamak:
Profesyonel bir katalog tasarımı için, katalogta kullanılacak olan tüm fotoğraflar, profesyonel çekim olmalıdır. Ayrıca tasarımların CMYK renk uzayında, en az 300 dpi kalitesinde, Adobe Illustrator, Photoshop, Freehand veya PDF formatlarında olmasına dikkat edilmelidir.

• Kurumsal renkleri tespit ederek etkin biçimde kullanmak:
Diğer basılı medya ürünlerinde olduğu gibi, katalogta da homojen renk kullanımına özen gösterilmelidir.

• Katalog boyutlarını tespit etmek:
Yaygın katalog boyutları aşağıdaki gibidir:
-> 10 x 21 cm
-> 14.8 x 21 cm (A5)
-> 21 x 29.7 cm (A4)
-> 29.7 x 42 cm (A3)
-> 20 x 20 cm

• Baskı seçeneklerini tespit etmek:
-> Mat veya parlak selefon uygulaması
-> Logoda kabartma (GOFRE), parlatma (LAK) uygulaması
-> Tel dikiş cilt, iplik dikiş cilt ya da yapıştırma cilt kullanımı